Keri üles

Hüdroisolatsioonitööd

Hüdroisolatsioonitööd on objekti või konstruktsiooni veele või niiskusele vastupidavaks töötlemine. Ehituskonstruktsioone niiskuse eest kaitsva kihi ehk hüdroisolatsiooni paigaldamine pikendab ehitiste eluiga ning hoiab ära vee ja niiskuse tõttu toimuvaid lagunemisprotsesse.

Hüdroisolatsioonisüsteemid on võivad olla üsna keerukad ja on väga täpne valdkond. Ehitustööstuses ilmnevad suuremad probleemid siis, kui tooteid kasutatakse vales kohas. Silt “veekindel” võib olla paljudel toodetel, kuid kasutusala on reeglina väga konkreetne. Kui tootja spetsifikatsioone ja paigaldusprotseduure ei järgita, võib toode põhjustada hoopis lisa probleeme.

Katusekattematerjali, fassaadi ja vundamendi pinnad peavad olema niiskuskindlad ja mõnikord ka täitsa veekindlad. Katusekattematerjalid on tavaliselt kavandatud veekindlaks ja tõrjuvad vett, kuid mõnel juhul, näiteks jäätammidest tingitud seiva vee korral või lamekatustel peab kattematerjal olema veekindel. Saadaval on mitmeid veekindlaid membraanisüsteeme, sealhulgas vilt- ja tõrvapaberid asfaldiga, bituumenhüdroisolatsioonid, plastrullmaterjalid jne.

Seinad ei ole mõjutatud seisvast veest ning hoonetel kasutatavad kattematerjalid on piisavalt poorsed, et niiskus välja pääseks. Seintel on ka auru- või õhutõkked. Betoonvundamendid muudetakse vee- ja niiskuskindlaks võõpisolatsiooniga, hüdroisolatsioonimembraaniga või betooni lisandiga.

Bestorkate Tartu paigaldab kõiki hüdroisolatsioonimaterjale- rullmaterjale, bituumenmastikseid ja -emulsioone, ka plastikust valmistatud vundamendikatteid.

Vastavalt nõuetele ja kliendi soovile leiame sobiva materjali ja paigaldustehnoloogia tagamaks erinevate pinnasega kontaktis või niiskes keskkonnas ehituskonstruktsioonide kaitse (vundamendid, keldrid jne).