Keri üles

Läbiviikude ehitus

Läbiviik on vajamineva elemendi läbimineku koht katusest, katuslaest, katusekonstruktsioonist, seinast, seinakonstruktsioonist. Läbiviigud ehitatakse katustele ja seintesse, seda võimalusel vahetult ennem seina ja katusekonstruktsiooni ehitamist. Juba valmis katustele läbiviikude ehitamine on kaunis keerulisem ja aega nõudev protsess. Läbiviigud tihendatakse auruisolatsiooni ja veekindlate hüdroisolatsioonipindadega.

Läbiviigud on jagatud suurteks ja väikesteks, kandilisteks ja ümarateks. Läbiviigud ei tohi olla paigaldatud teineteisele või teistele vertikaalpindadele liiga lähedale. Minimaalne distants teineteisest või teise vertikaalpinnaga peab olema mitte vähem kui 30cm. Väiksema distantsiga läbiviikude ümber tuleb ehitada läbiviikudele ühise läbiviigu kasti, mille peale valmistatakse ühine vettpidav kiht ehk teisisõnu hüdroisolatsioonikiht.

Suuremateks läbiviikudeks peetakse näitena katuseaknaid ja luuke, läbimõõdult suuremaid ventilatsioonitorusid, tehnošahte ja muid sarnaseid konstruktsiooni läbivaid kohtasid. Väiksemad läbiviigud on näitena katuselehtrid, kanalisatsiooni ja ventilatsioonitorud, turvaelemendid nagu katusepollarid, päiksepaneelide toed, kaablid, antennid, piksekaitsed jm. Väiksemate läbiviikude jaoks on täiesti saadaval ka spetsiaalseid läbiviikudele mõeldud tihendeid.