Keri üles

Viilkatuse ehitus

Viilkatuse ehitus hõlmab aurutõkkesoojustuse, kattekihi ja vihmaveesüsteemi paigaldamist.

Viilkatus, millega tegu?

Viilkatus on katusetüüp, millel on vertikaalsed otsaseinad ja kaldus küljed, mis kohtuvad teineteisega katuseharjal. Enamasti on viilkatused eramutel ja väiksematel hoonetel kuna suurematele hoonetele viilkatuste ehitamine on kaunis keerukam ja ühtlasi ka kulukam, seda võrreldes just lamekatustega.

Sademete äravool:

Viilkatuste konstruktsiooni näol on tegemist suurepärase äravoolusüsteemiga. Nurga all olev katus tähendab, et sademed saavad hõlpsasti katuselt alla libiseda, mis omakorda vähendab lekete ohtu ja tagab, et katuse vastupidavus ajaliselt on pikem.

Lihtsasti teostatav:

Viilkatuste ehitus on lihte ja võrdlemisi kergesti teostatav, lisaks on konstruktsioonid võrreldes teiste katusekonstruktsioonidega enamasti kaunis paremini mõistetavad.

Lisaruum:

Viilkatuste kujundus pakub omanikule rohkem ruumi, s.t täiendavat pööninguruumi ja lisaks ühtlasi tagab ka katusele parema tuulutuse.

Taskukohane:

Viilkatuste ehitamine on enamasti lihtsaim ja kiireim valik võrreldes teiste keerukamate katuselahendustega. Viilkatus on taskukohane valik piiratud eelarvega kuna selle ehitus ja paigalduskulud on võrdlemisi madalamad.

Materjalid:

Viilkatuse ehitamisel on materjalide valik, mille vahel valida üpriski lai. Lihtsasti on tehtud kättesaadavaks katusekivid, erineva profiiliga katuseplekideterniit, bituumensindlid, puit, laast ja rookatused. Viilkatuste ehitamisel on võimalik ka kasutada lamekatuste põhimõtet, tehnoloogiat ja materjale.