Keri üles

Profiilplekk fassaad

Profiilplekk fassaad valmistatakse erinevate metallide töötlemisel ja kombineerimisel, millega on võimalik luua teie hoonele erakordse välimusega fassaad.

Välissein vajab reeglina välimist katet ehk fassaadi. Välisseina katmiseks on väga palju erinevaid võimalusi. Enamlevinud fassaadideks on krohvfassaadid, klinkertellised, kiudtsement fassaadid, plastmaterjalidega kaetud fassaadid või keskkonnasõbralikust puidust fassaadikatted.

Puitfassaadikatted on tugevalt mõjutatud keskkonnateguritest tulenevast kulumisest ja kipuvad kiirelt kaotama oma esteetilise välimuse. Plastikust fassaadid on vastupidavamad ja pakuvad sammuti laia värvivalikut ning on samal ajal ka hõlpsasti töödeldavad. Kuid need ei ole visuaalselt meeldivad. Populaarsed krohvifassaadid pakuvad parimat hinna ja kvaliteedi suhet ning viimistlust teostatakse väga lühikese aja jooksul. Siiski kui krohvitud fassaad hakkab murenema või pragunema, tuleb fassaadi töödelda, et vältida seinte püsivaid kahjustusi. Klinker tellistest fassaadid on pikaajalised. Seina katmine klinker tellistega on ajakulust tulenevalt kallis, töötlemise paindlikkus on madal, isolatsiooni paigaldamine hiljem on kulukas ja kattekiht on üsna paks.

Ükski neist fassaadikatte variantidest ei paku metallfassaadikattele omaseid säravaid ja vastupidavaid omadusi. Metallpinnad annavad fassaadile ainulaadse väljanägemise.

Kaasaegsed profiilplekk fassaadikatted võimaldavad paindlikku töötlemist ja spetsiaalsete kinnitusdetailide abil kinnitatakse need vastavalt aluskonstruktsioonile ja hoone geomeetrilistele omadustele. Profiili saab välja lõigata vastavalt fassaadide ehitamise nõuetele. Sõltuvalt fassaadi aluspinna stabiilsusest võib materjali paksus ja kaal erineda. Tugevamad konstruktsioonid võimaldavad fassaadi kujundamisel kasutada suuremaid profiili mõõtmeid.

Tänu suurepärasele omadustele ja vastupidavusele sobivad need väga hästi fassaadil kasutamiseks. Erinevate metallide töötlemisel ja kombineerimisel on võimalik luua erakordse välimusega fassaadikatteid.