Keri üles

Pollarid

Katusepollarid

Katusepollarid on kaunis oluline osa tagamaks turvalisus katustel. Pollarid on enamasti tehtud metallist või tugevdatud plastikust mis võivad olla nii erineva kuju kui ka suurusega. Pollarid liigitatakse olemuselt kergpollariteks ja massiivpollariteks.

Kergpollarid valmivad roostevabast terasest, on kaalult kerged ja mõõdult saledad. Pollarite ainus eesmärk on inimeste turvamine. Kergpollarite ühe süsteemiga saab turvata kuni kolme inimest.

Kergpollarid kinnitatakse betoonist, metallist või puidust alusele, katuse konstruktsiooni ning soojustuse sisse ja/või otse katusepinnale. Betooni, puidu ja metalli puhul süvistatakse pollar materjali sisse ja kinnitatakse vastavalt materjalile kruvidega. Otse katusepinnale paigaldatavad pollarid kinnitatakse reeglina katusepinna külge kas keevitatavate rullmaterjali ribadega või paigaldatakse pollaritele selleks spetsiaalsed raskused.

Massiivpollareid valmistatakse terasest, mis on kaetud korrosioonikaitsekihiga ehk teisisõnu tooted on kuumtsingitud ja seestpoolt isoleeritud kondensaadi vastu. Enamasti sobivad need igale katusetüüpidele. Pollarite külge saab lihtsasti ja seejuures turvaliselt kinnitada turvaköisi, ripptellinguid jm vahendeid, mida hoonete hoolduse, remondi ja päästetööde juures võib vaja minna. Äärikuga katusepollar kinnitatakse katusekonstruktsiooni külge poltide ja kiilankrute abil. Äärikuta katusepollar kinnitatakse konstruktsiooni külge valades. Plekk-katuste pollarid kinnitatakse aluskonstruktsioonist läbi mineva poldi ja vastuäärikuga.