Keri üles

Sandwichpaneelid

Sandwich paneelid, kihtpaneelid, rahvakeeles sänkär või sw paneel on üks enim kasutatavaid materjale tööstus- ja ärihoonete ehitamisel. Kihtpaneeli peamiseks eeliseks on kuluefektiivsed eelkoostatud elemendid, mis vastavad reeglina karmidele ettekirjutustele. Sandwich paneelid ehk kihtpaneelid koosnevad soojustusmaterjalist, mis on asetatud kahe teraslehe vahele. Soojustusmaterjalina kasutatakse tavapäraselt mineraalvilla, mis tagab materjali tulekindluse Lisaks kasutatakse soojusisolatsioonina vahtpolüuretaani ja vahtpolüstürooli. Kihtpaneele kasutatakse katuste, seinte ja vaheseinte ehitamisel. Sandwich paneelid on energiatõhusad, müra summutavad ja vastupidavad ning ei vaja hilisemat viimistlust.

Sandwich paneele kasutatakse üldkasutatavate hoonete (kaupluste, ladude, külmhoonete, spordisaalide jne.) ja tootmishoonete ehituseks. Neid monteeritakse kandvatele teras- või raudbetoonkonstruktsioonidele. Põhiliselt paigaldame uusehitustele sandwich paneele ja rekonstrueeritavatele hoonetele tsementkiudplaate või profiilplekki.

  • Sandwich paneelide ehk kihtpaneelide paigaldamise tehnoloogia vähendab vuukide kaudu tekkivaid külmasildasid;
  • kihtpaneelidel on väga head müra suumutavad omadused;
  • sandwich paneelid on kerged ning sellest tulenevalt on paigaldusel väiksem ajakulu;
  • sandwich paneelidel on erinev tulekindlus ja vastupidavus, sõltuvalt tootmisel kasutatavast isolatsioonimaterjalist, metalli paksusest, kattekihist jne;
  • sandwich-paneelide paigaldussüsteem aitab luua õhu- ja veekindlaid ehitisi.