Keri üles

Kivikatuse paigaldus

Viilkatuse katmise üks võimalikest lahendustest on kivi. Kivikatuse paigaldust alustades on sujuva töö tagamiseks soovitatud märkida katusele nö. paigaldusliinid. Paigaldusliinide märkimiseks on hea kasutada märkenööri ja seda selliselt:

  • Alumise räästa liin
  • Parem äärekivide liin
  • Ülemine harjakivide liin

Liinid märgitud, tuleks märkida märkenööriga 5-7 kivirea tagant vertikaalne joon, et oleks lihtsam saavutada kivide sirge ja ühtlane laotus. Märkimine on tähtis just suuremate katusepindade puhul. Kivide paigaldamist soovitame alustada alumisest paremast nurgast, 3-5 rida korraga ja edasi liikuta ülespoole. Katuseharjani jõudes alusta järgmiste ridade paigaldust alt üles. Kivid kinnitatakse paigaldamise käigus jooksvalt. Oluline on, et ümber katuse perimeetri ja sõlmede, teisisõnu neeludel, kaldharjadel, peavad kõik kivid nõuetekohaselt kinnitatud olema. Kivide kinnitamisel peab arvestama erinevaid kivitüüpe, k.kallet ja hoone tüüpi. Juhul kui katuse kalle on ligikaudu 60° siis kinnita kõik katusekivid, mida peale lõikamist ei ole võimalik toetada kannale (neeludes ja kaldharjades) kinnitatakse lõigatud kivi klambrite abil või spetsiaalse liimiga. Tugeva tuulekoormusega piirkondades peavad eranditult kõik kivid olema nõuete kohaselt kinnitatud.

Reakivide kinnitamisel kasutatakse reakiviklambreid. Kohtades, kus ei ole võimalik reakiviklambreid kasutada, kasutatakse 7.5cm tsingitud kruve või lõigatud kiviklambreid. Reakiviklambreid on saadaval kõikidele kivitüüpidele. Klambriga võetakse kivi vasakust servast kinni ja lüüakse haamri abil kiviroovituse külge. Selleks, et töö oleks meeldivalt sujuv, lihtne, jaotatakse katusel kivid ühtlaselt laiali. Antud teguviis tagab, et kivid paigalduse käigus ette ei jääks ja puuduks vajadus kive paigalduse käigus edasi-tagasi tassida. Kivide jaotuse väljaarvestamiseks on parim lahendus üks pakk lahti pakkida ja vaadata palju see visuaalselt kogupinnast katta võiks.